“Proč se proboha odhaluješ?”

Ptá se věčně ubreptaná hlava srdce.


Touto otázkou začíná nekonečný rozhovor v mém nitru a popravdě, jedna z těch ne úplně příjemných konverzací.


Možná to znáte. Vaše srdce tluče do rytmu vaší oblíbené písničky a vy to prostě musíte rozjet, skáčete po posteli a zpíváte do kartáče na vlasy. Když jste doma (a ideálně sami), vaše hlava se jenom kroutí, ale nechává vás být. Ale když vás vaše srdce pozve do tance veřejně a vy trsáte uprostřed prázdného parketu narvaného klubu, vaše hlava začne panikařit: “Zbláznila ses? Všichni tě uvidí! Je to tak trapné! A hlavně NEBEZPEČNÉ! Určitě už si tě vyhlídl nějaký úchyl, který tě cestou domů zabije, bla bla bla, katastrofa, panika, hrůza,… slyšelas přece, co ti říkala babička o tom, co se stalo Aničce Váňové v šestaosmdesátém! Chovej se konečně jednou zodpovědně, jsi dospělá!”


A teď tu máme dilema, sofiinu volbu, kdo s koho? Hlava, nebo srdce? Kdo to tu má na povel?


Jelikož teď čtete tyto řádky, možná už tušíte, že u mě vede jednoznačně srdce.


Srdce, které prostě bude tančit uprostřed prázdného parketu, když má chuť, prostě proto, že MŮŽE. A miluje to! A ještě víc si užívá to, když po pár minutách šílených kreací zahlídne kolem sebe zaplněný parket.


Nejvíc totiž moje srdce miluje to, když inspiruje druhé srdce k akci. Hlava je taky fajn, vymýšlí i skvělé věci, není jen plná bubáků. Ale víte jak se to říká, mysl je dobrý sluha, ale špatný pán.


A tak jsem tady! Já s mojí hlavou, srdcem, v celé své kráse. Všichni společně ponoření do tvoření. Budeme zpívat, tančit, blbnout a taky sdílet svůj příběh. Protože prostě MŮŽEME a tááák nás to baví. A můžete i vy. Můžete cokoli si budete přát. Stačí se jen rozhodnout a vydat se na tu nejdobrodružnější a nejbláznivější cestu vašeho života - cestu vašeho srdce.


A tak vás zvu, jménem svého srdce, pojďte tančit se mnou. Bude to jíííízda :)


496 zobrazení
  • Facebook Black Round

© 2020, Kateřina Kováčová