• Kateřina Kováčová

Jak jsem přestala věřit bubákům ve své hlavě - od strachu k důvěře


Velmi mě inspiruje Bruce Lipton, který ve své knize Biologie víry uvádí, že až 90% všech nemocí je způsobeno stresem. Pokud jsme ve stresu, náš imunitní systém nefunguje správně. Tento fakt využívají lékaři například při transplantaci orgánů, kdy tělu podávají stresové hormony, aby imunitní systém proti orgánu nebojoval a tělo ho lépe přijalo.


Takže to znamená, že když budu dlouhodobě podrážděná, přepracovaná a na nervy, tak si můj imunitní systém bude válet šunky, lelkovat a dávat přednost programu FIGHT or FLIGHT (=bojuj, nebo uteč - reakce těla na stresovou situaci).


COOOŽEEE?


KONEC STARÝCH PŘESVĚDČENÍ

Když jsme mrzly s kamarádkou při práci na vinici na Novém Zélandu, (ano, na Zélandu mrzne! I já jsem byla překvapená :)) zakusily jsme jednu věc. Poprvé, když jsme se celé promočené a promrzlé vracely z práce, říkaly jsme si něco na ten způsob: „Tak teď budeme určitě nemocné, taková zima, ta šéfová je fakt prdlá, nechat nás v takovém počasí pracovat celý den..” Pak jsme na to pozapomněly a nemoc nikde! Za pár měsíců nuceného otužování jsme si uvědomily, že pořád nejsme nemocné… a to už nám docvaklo, že tady něco nehraje.


Že by nemoc nebyla způsobená chladem? Že by hláška: „Obleč se, nastydneš,” měla kořeny v našich hlavách, a ne našich tělech? Ale vždyť to říkala babička!


No právě.


Říkali to.


Máma, táta, doktoři, babičky, tety, všichni ti, kdo to se mnou jistě myslí DOBŘE.


A je úplně přirozené, že jsem jim to VĚŘILA! (Máma s tátou jsou pro dítě něco jako bohové, jejich slova jsou svatá - a to nemluvím o ČINECH :))


No zkuste si představit, jak tento zélandský zážitek otřásl mým názorovým systémem.


Když nefunguje “nastydneš”, co když nefungují ani další věci, co mi říkali?

Moje mysl šílela, můj svět se bortil jako domeček z karet a ve stejný okamžik ve mně vznikal svět nový. Svět nekonečného objevování, poznávání, intuice a důvěry.BEZPODMÍNEČNÁ DŮVĚRA V TĚLO


Jako “vyvrcholení” jedné svojí životní etapy vnímám těhotenství a porod. Od zélandského zážitku uplynulo hodně vody (můj příběh a jeho největší AHA momenty si můžete přečíst zde) a stal se ten největší zázrak, který si jen člověk může představit. V mém břiše se začal tvořit nový život. Byla jsem těhotná. A s tímto “jiným stavem” jsem zažívala opravdu jiné stavy. Stavy bezbřehé důvěry, naladění na sebe, své tělo i tělo miminka, zcitlivění všech smyslů, totální ponoření a odevzdání se proudu života.


„Vše je v pořádku.” Věta, která zněla v každé mojí buňce. Ten pocit důvěry, bezpečí, lásky. Rozum byl krátký. Nepobíral to. Tělo ho totálně umlčelo. Síla, která se ve mně probouzela, se nedá popsat, bylo to něco tak neskutečného.. něco, co ve mně dřímalo po celý můj život a čekalo na tu správnou chvíli.


Věřím, že všichni tuto sílu v sobě máme. Je jako semínko ukryté v prostoru našeho těla, čeká na odhalení, aby mohlo vyklíčit a růst. Je připraveno dávat nám ty nejkrásnější dary.


Dary


Prožívat každý okamžik plně.


Důvěřovat sobě, svému tělu, důvěřovat životu.


Odevzdat se proudu života.


Milovat, být.


Pokud máte chuť naladit se na své tělo, začít víc vnímat a cítit jeden z největších darů, který nám byl dán, přidejte se k JARNÍ VÝZVĚ ŽIVÉ A RADOSTNÉ TĚLO :)
200 zobrazení
  • Facebook Black Round

© 2020, Kateřina Kováčová