Psaní je jednou z mých vášní. Píšu to, co cítím. Mé psaní je stejně ztřeštěné, nevyzpytatelné a energické jako já. Pokud na sebe chcete nechat působit kousek mé duše, pojďte dál :)

Porodní příběh

Porod - ten nejvíc transformační, bouřlivý, a zároveň úplně klidný okamžik v mém životě. Věřím, že jakým způsobem žijeme, tak také rodíme. Zároveň věřím, že neexistují dobré a špatné porody, vše je o úhlu pohledu, vnímání ženy, a hlavně o jejím prožitku. Přeji všem ženám, aby okusily pradávnou sílu, která nám všem byla dána do vínku.

 

Pokud máte chuť nechat se inspirovat energií zrození, začtěte se do příběhu našeho domácího lotosového porodu. Mám obrovskou radost, že náš porodní příběh si můžete přečíst i v knize Příběhy zrození od Dany Lund Balounové.

Slova z Nitra

Při šumění listů jsem ucítila slova

Deroucí se z mého nitra

Na povrch

 

Zanoř se do slov, písmen i mezer

Vnímej, čti srdcem

Ciť

Článek o svobodném vzdělávání v časopise Meduňka

V červnu 2017 vyšel v časopise Meduňka můj článek na téma Svobodná škola - vzdělání do světa, který přichází.

Diplomová práce o svobodném vzdělávání

aneb završení mého vysokoškolského studia ve jménu mé nové vášně.

Svobodné vzdělávání a demokracie ve výchově jako novodobá alternativní vzdělávací cesta (2016) je diplomová práce, která na základě odborné literatury, článků a zajímavých zdrojů představuje fenomén svobodné vzdělávání. Diplomová práce má za úkol ukázat, jak souvisí psychologie dítěte se svobodným vzděláváním.

Life in our free democratic school

Článek v angličtině o životě ve svobodné škole jsem napsala v roce 2018 a byl publikován na webu www.littlepanda.cz.

  • Facebook Black Round

© 2020, Kateřina Kováčová